Netherlands' Yvette Broch is stoped by Denmark's Stine Bodholt Nielsen during woman's European Championship handball semi-final between Netherlands and Denmark in Gothenburg, Sweden on December 16, 2016.
 / AFP PHOTO / TT NEWS AGENCY AND TT News Agency / Bjorn LARSSON ROSVALL / Sweden OUT

Kézi-Eb: nem lassítanak, már döntősök a hollandok

2016. 12. 16. 20:31

A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében Hollandia és Dánia csatázott. Az első félidőben szinte végig a tavalyi világbajnokság ezüstérmese vezetett, de a szünet előtt még ki tudtak egyenlíteni az északiak (13-13).

A döntőbe jutás gyakorlatilag a második félidő első 13 percében dőlt el, amikor a hollandok hatszor találtak a kapuba, míg a dánok egyszer sem. A mieinket is legyőző Dánia a 43. percben Stine Jörgensen büntetője után szerzett gólt ismét. Az utolsó negyedórában egyik kicsit közelebb tudtak férkőzni a dánok, de nem volt esélyük fordítani.

Amennyiben Norvégia a másik elődöntőben megveri Franciaországot, megismétlődik a tavalyi vb-döntő.

Pénteken már játszottak egy mérkőzést, az ötödik helyért rendezett találkozón Románia egy góllal megverte a németeket.