Gyurta Gergely hetedik 1500 gyorson

A rövidpályás úszó-vb vasárnapi zárónapjának második versenyszámában Gyurta gergely volt érdekel 1500 méteres gyorsúszásban. A magyar versenyző 400 méterig az országos csúcson belül haladt, majd picit lassulni kezdett.

A dopping miatti eltiltásából visszatérő koreai Park és az olasz Paltrinieri már 200 méter után meglépett a mezőnytől, mögöttük a lengyel Wojdak kapaszkodott. 1000 méter után Gyurta a hatodik hely környékén úszott, majd a hetedik helyre csúszott vissza.

A magyar úszó végül az országos csúcstól bő 10 másodperccel elmaradva a itt is ért célba, de elmondhatja magáról, hogy maga mögé utasította az olaszok Európa-bajnokát, Gabriele Dettit.

Gyurta az úszását követően azonnal értékelte teljesítményét:

Bevallom őszintén, izomzatilag nem tudtam ennél most jobban úszni. A vádlim már háromszáz után görcsölt, nagyon, nagyon nehéz volt. Úgy érzem mindkét versenyszámot érdemes volt bevállalnom, hiszen mindkettőben döntős voltam. Komoly nemzetközi visszhangja is volt, hogy két ilyen kemény, állóképességi számban ezt meg tudtam csinálni..