WINDSOR, CANADA - DECEMBER 06: Katinka Hosszu of Hungary competes in the 400m Individual Medley final on day one of the 13th FINA World Swimming Championships (25m) at the WFCU Centre on December 6, 2016 in Windsor Ontario, Canada.   Gregory Shamus/Getty Images/AFP

Úszó-vb: Hosszú Katinka visszalépett 200 mellen

2016. 12. 11. 16:15

Utolsó napjához érkezett a Windsorban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság. A magyar idő szerint vasárnap délutáni program jóval rövidebb volt, mint az előző napokban. Mindössze három honfitársunkért szoríthattunk, Hosszú Katinkáért, Bernek Péterért, valamint Telegdy Ádámért.

Női 200 mellen is ott volt a rajtlistán Hosszú, a harmadik futamban a hármas pályára kapott besorolást, viszont az esti döntő miatt visszalépett. Igazán esélyes nem volt, a döntőbe talán befért volna, de inkább a 100 pillangó fináléjára koncentrál. Az éjszakai programban még egy finalistánk lesz, Gyurta Gergelyért szoríthatunk 1500 gyorson.

A férfi 200 hát negyedik előfutamában előbb Telegdy Ádám állt rajtkőre. 50 méternél a második helyen haladt, ezt a pozíciót megtartotta a táv felénél is. A második 100 méteren már visszacsúszott, nem tudta tartani a tempóját, és végül 1:52.092-el az ötödik helyen ért célba.

Eredetileg Földházy Dávid indult volna még ebben a számban,  a hatodik futamban viszont már Bernek csobbant a medencébe. A kanadai viadalon egy bronzérmet már szerző úszó már rég nem szerepelt ebben a versenyszámban, ennek ellenére egy nagy hajrával harmadikként érte el a falat.

Bernek idei legjobbján két másodpercet javított, az 1:52.05 viszont a kilencedik helyre volt elég, így egy hellyel lemaradt a döntőről. Akárcsak Telegdy, aki a 14. lett.