Újabb döntőbe jutott be Hosszú Katinka a vébén

A mostani rövidpályás úszó-világbajnokságon már négy aranyéremnél tartó Hosszú Katinka a magyar idő szerint péntek délutáni programban is érdekelt volt két számban, 50 háton kezdett. A legjobb, 26.13-as idővel nevezett, a világrekordot a brazil Etiene Medeiros tartja 25.67-tel, a dohai úszta meg. Hosszú 26.70-et úszott, ezzel a hetedik helyen jutott be a középdöntőbe.

Hosszú Katinka 400 gyorson is rajthoz állt (Késely Ajna betegség miatt kihagyta ezt a számot, a váltóra koncentrál), és nagyon bekezdett, az első ötvenen még a világcsúcs részidőt jelző piros csík is feltűnt a képernyőn. Az orosz Veronika Popova aztán átvette a vezetést, meg is nyerte a futamot, Hosszú másodikként csapott célba, 4:02.38-as idővel. Ezzel a negyedik helyen jutott be a döntőbe.

A Lobanovszkij Maxim, Földházi Dávid, Márton Richárd, Barta Márton összetételű férfi 4×50-es férfi gyorsváltónk 1:29.44-gyel a 11. lett és nem jutott be a döntőbe.