Érik az újabb vb-arany Hosszú Katinkának

A windsori rövidpályás úszó-vb-n nincs megállás, csütörtökön, a harmadik nap délelőttjén is nyolc számban rendeztek előfutamokat. És természetesen magyar érdekeltség is volt bőven.

Kezdésnek a férfiak 100 méteres vegyesúszó számában két magyar is elindult, Földházi Dávid 53.47-es idővel a 13. helyen bejutott a középdöntőbe, a 17 éves Barta Márton pedig 55.94-gyel a 40. lett.

A 19 éves Rasovszky Kristóf a férfi 50 hát mezőnyében volt ott, 25.42-es ideje a 49. helyre volt elég.

A női 100 méteres vegyesúszáson elindult a mostani világbajnokságon már három aranyéremnél járó Hosszú Katinka, valamint Verrasztó Evelyn is. A szám klasszisa a második legjobb idővel jutott be a középdöntőbe (58.87), utóbbi pedig 14.-ként (1:00.95).

A vébé egyik legnépszerűbb száma, a férfi 50 gyors volt a következő a programban, annak 16. (!) futamában indult Lobanovszkij Maxim. Nagyszerűen úszott, bár elmaradt az országos bajnokságon nyújtott teljesítményétől, de van lehetősége még javítani, 21.59-cel a kilencedik helyen jutott be a középdöntőbe.

Női 200 háton a címvédő Hosszú Katinka a toronymagas esélyes, címvédő, övé a világrekord is, úgyhogy csak annyi volt a kérdés, hányadik helyen jut be az esti fináléba. 2:03.39-cel nyerte meg a saját futamát, ez összességében a második legjobb idő volt, de volt még benne tartalék.

Férfi 200 méteres mellúszásban Verrasztó Dávid 2:06.73-mal egyéni legjobbat úszott. 15. lett, így nem jutott be a döntőbe.