Hungary's Katinka Hosszu reacts after winning the final of the women's 200m Backstroke swimming event on Day 9 of the European aquatics championships in London on May 17, 2016. / AFP PHOTO / GLYN KIRK
Sport

Úszó-vb programja: minden nap úszik Hosszú Katinka

24.hu
24.hu

2016. 12. 05. 12:08

Korábban a témában:

Az ember azt gondolná, egy úszó-világbajnokság kezdete előtt 24 órával kizárólag a versennyel, a formával, az esélyekkel foglalkozik a média. Ehhez képest mifelénk a az elnök, Gyárfás Tamás lemondatásával, annak körülményeivelShane Tusup és a szövetségi kapitány, Hargitay András szóváltásával van tele az internet. Utóbbinál bármilyen vicces, de egy edzői értekezlet, cirka húsz szem közt elhangzott állítás – “Ezt akartad Katinka?” -, annak tagadása, meg egy újabb állítás – “Hogy a hazámban lesenkizzen egy amerikai az úszásban, az túlzás” – igazságtartalmát 7442.3 kilométer távolságból próbáljuk megfejteni.

Úgyhogy hagyjuk is az úszó elöljárók sportpolitikai torzsalkodását és a sportszerető olvasóink kedvéért koncentráljunk egy pillanatra arra, a medencében mi várható keddtől vasárnapig a kanadai Windsorban, a rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Holnaptól végre talán más szempontból is a versenyzőké lesz a főszerep, lévén tizenöt magyarral kedden kezdődik és vasárnap zárul az úszók rövidpályás világbajnoksága a kanadai Windsorban. Annyit elárulunk, minden este (éjszaka) lesz kiért izgulni a döntőkben.

A világbajnokság részletes programja:

Zárójelben az egyéni számok magyar szereplőivel, a váltók összetétele a helyszínen dől el:

december 6., kedd:

előfutamok 15.30 (helyi idő szerint 9.30):
Férfi 400 m gyors (Márton Richárd, Bernek Péter)
Női 200 m gyors (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
Férfi 200 m pillangó (Kenderesi Tamás, Verrasztó Dávid)
Női 50 m mell
Férfi 100 m hát (Rasovszky Kristóf, Telegdy Ádám)
Női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Késely Ajna)
Férfi 100 m mell
Női 100 m hát (Hosszú Katinka)
Férfi 200 m vegyes (Barta Márton, Földházi Dávid)
Női 4×100 m gyorsváltó
Férfi 4×100 m gyorsváltó

elődöntők, döntők 0.30 (18.30):
Férfi 400 m gyors DÖNTŐ
Női 200 m gyors DÖNTŐ
Férfi 100 m hát – elődöntő
Női 50 m mell – elődöntő
Férfi 200 m pillangó DÖNTŐ
Női 400 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 100 m mell – elődöntő
Női 100 m hát – elődöntő
Férfi 200 m vegyes DÖNTŐ
Női 4×100 m gyorsváltó DÖNTŐ
Férfi 4×100 m gyorsváltó DÖNTŐ

december 7., szerda:

előfutamok 15.30 (9.30):
4×50 m női vegyesváltó
Férfi 200 m gyors (Bernek Péter, Telegdy Ádám)
Női 100 m gyors (Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)
Férfi 100 m pillangó (Kenderesi Tamás)
Női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Késely Ajna)
4×50 m vegyes gyorsváltó
Női 800 m gyors (Hosszú Katinka)

elődöntők, döntők 0.30 (18.30):
Női 4×50 m vegyesváltó DÖNTŐ
Férfi 100 m hát DÖNTŐ
Női 200 m pillangó DÖNTŐ
Férfi 100 m mell DÖNTŐ
Női 50 m mell DÖNTŐ
Férfi 200 m gyors DÖNTŐ
Női 100 m gyors elődöntő
Férfi 100 m pillangó elődöntő
Női 100 m hát DÖNTŐ
4×50 vegyes gyorsváltó DÖNTŐ

december 8.,  csütörtök:

előfutamok 15.30 (9.30):
Férfi 100 m vegyes (Barta Márton, Földházi Dávid)
Női 50 m pillangó
Férfi 50 m hát (Rasovszky Kristóf)
Női 100 m vegyes (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn)
Férfi 50 m gyors (Lobanovszkij Maxim)
Női 200 m hát (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
Férfi 200 m mell (Verrasztó Dávid)
4×50 m vegyes vegyesváltó

elődöntők, döntők 0.30 (18.30):
Férfi 200 m mell DÖNTŐ
Női 100 m gyors DÖNTŐ
Férfi 100 m vegyes – elődöntő
Női 200 m hát DÖNTŐ
Férfi 50 m gyors – elődöntő
Női 50 m pillangó – elődöntő
Férfi 100 m pillangó DÖNTŐ
Női 100 m vegyes – elődöntő
Férfi 50 m hát – elődöntő
Női 800 m gyors DÖNTŐ
4×50 m vegyes vegyesváltó DÖNTŐ

december 9., péntek:

előfutamok 15.30 (9.30):
4×50 m férfi gyorsváltó
Női 50 m hát (Hosszú Katinka)
Férfi 50 m pillangó
Női 400 m gyors (Hosszú Katinka, Késely Ajna)
Női 100 m mell
Férfi 4×200 m gyorsváltó

elődöntők, döntők 0.30 (18.30):
Férfi 4×50 m gyorsváltó DÖNTŐ
Női 50 m pillangó DÖNTŐ
Férfi 100 m vegyes DÖNTŐ
Női 100 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 50 m pillangó – elődöntő
Női 400 m gyors DÖNTŐ
Férfi 50 m gyors DÖNTŐ
Női 50 m hát – elődöntő
Férfi 50 m hát – DÖNTŐ
Női 100 m mell – elődöntő
Férfi 4×200 m gyorsváltó DÖNTŐ

december 10., szombat:

előfutamok 15.30 (9.30):
Férfi 4×50 m vegyesváltó
Női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
Férfi 400 m vegyes (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)
Női 100 m pillangó (Hosszú Katinka)
Férfi 100 m gyors (Lobanovszkij Maxim, Telegdy Ádám)
Női 50 m gyors
Férfi 50 m mell
Női 4×200 m gyorsváltó
Férfi 1500 m gyors (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)

elődöntők, döntők 0.30 (18.30):
Férfi 4×50 m vegyesváltó DÖNTŐ
Női 200 m vegyes DÖNTŐ
Férfi 100 m gyors – elődöntő
Női 100 m pillangó – elődöntő
Férfi 50 m pillangó DÖNTŐ
Női 50 m gyors – elődöntő
Férfi 50 m mell – elődöntő
Női 50 m hát – DÖNTŐ
Férfi 400 m vegyes DÖNTŐ
Női 100 m mell DÖNTŐ
Női 4×200 m gyorsváltó DÖNTŐ

december 11., vasárnap:

előfutamok 15.30 (9.30):
Női 4×50 m gyorsváltó
Férfi 200 m hát (Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
Női 200 m mell (Hosszú Katinka)
Férfi 4×100 m vegyesváltó
Női 4×100 m vegyesváltó

döntők, 0.30 (18.30):
Női 4×50 m gyorsváltó
Férfi 1500 m gyors
Férfi 100 m gyors
Női 200 m mell
Férfi 200 m hát
Női 100 m pillangó
Férfi 50 m mell
Női 50 m gyors
Férfi 4×100 m vegyes
Női 4×100 m vegyes

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.