58 védést mutatott be a Coyotes kapusa, mégis kikaptak

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) magyar idő szerint szombat késő esti és vasárnap hajnali mérkőzésein az Arizona Coyotes kapusa, Mike Smith nyújtotta az egyik legjobb teljesítményt, csapata mégis vesztesen hagyta el a jeget a Columbus Blue Jackets ellen.

Smith 58 lövést hárított a 60 kapura menő próbálkozásból, amely 96.67 százalékos védési hatékonyságot mutat. A nyugaton utolsó előtti Arizona közel állt a bravúrhoz a keleti negyedik ellen, de 2:16 perccel a vége előtt Alexander Wennberg egyenlített, a szétlövés során pedig a Columbus volt a jobb.

Lezárta rossz sorozatát a Tampa Bay, a Lightning szétlövés után 2-1-re legyőzte a vendég Washington Capitals csapatát, így négy vesztes meccs után nyert újra.

A New York Rangers 4-2-re megverte a vendég Carolina Hurricanes együttesét. A hazaiak megszakítás nélkül 13. alkalommal nyertek riválisuk ellen a Madison Square Gardenben. A Rangersnek egyetlen más riválisával szemben sincs ilyen jó otthoni győzelmi sorozata.