LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 16:  Andy Murray of Great Britain plays a forehand during his Men's Singles match against Kei Nishikori of Japan during day four of the Barclays ATP World Tour Finals at The O2 on November 16, 2016 in London, England.  Alex Broadway / Anadolu Agency

Rekordhosszúságú meccsen nyert a világelső

2016. 11. 16. 20:56

Andy Murray nagy csatában győzte le Nisikori Keit a teniszezők londoni világbajnokságán a John McEnroe-csoport második fordulójában.

Már az első szett után érezni lehetett, hogy maratoni mérkőzés szemtanúi lehetnek a helyszínre kilátogató szurkolók. 85 perc után a japán játékos három hárított szettlabdát követően rövidítésben (11-9) diadalmaskodott.

A világelső brit teniszező ezt követően egyenlített, majd 5:1-re elhúzott a döntő játszmában, de csak 5:4-nél tudta kiszerválni a mérkőzést. A 3 óra 21 perces összecsapás lett az ATP-vb-k történetének leghosszabb mérkőzése.

Murray az első fordulóban Marin Cilicet verte, Nisikori pedig Stan Wawrinka ellen diadalmaskodott.