Kézilabda BL: Döcögős kezdés után simán nyert a Ferencváros

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a HC Leipziget fogadta Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának harmadik fordulójában.

Bekezdtek a vendégek, de 2-4 után a magyar együttes pillanatai következtek. 5-4-re fordított a Fradi, majd állandósította egy-kétgólos előnyét. Az első félidő végén Bíró Blanka hárította Ewgenije Minevskaja hetesét, így 12-11-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

Gyors gólváltással indult a második játékrész, majd Szucsánszki Zita, Lukács Viktória és Nadine Schatzl találataival négy góllal elhúzott a Ferencváros. Ezt követően csak távolról követte ellenfelét a német együttes, mely végül 26-22-es vereséget szenvedett.

Az FTC továbbra is veretlen a Bajnokok Ligájában, és a Vardar Szkopjéval karöltve vezeti a B-csoportot, a lipcseiek nulla ponttal szerénykednek a kvartett utolsó helyén.