Asztalitenisz Eb: Pótáék nem bírtak ez első helyen kiemelt párossal

A Póta Georgina, Oláh Benedek páros kikapott az első helyen kiemelt Alekszandar Karakasevics, Ruta Paskauskiene szerb, litván duótól a vegyes párosok csütörtök délutáni negyeddöntőjében a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

Sok hibával kezdte az összecsapást a magyar, finn kettős, ennek megfelelően 2-0-ra elhúzott az ellenfél. A harmadik játszmában már jobban koncentráltak Pótáék, így összejött a szépítés, de ezt követően ismét a klasszis szerb, litván páros percei következtek.

Karakasevics és Paskauskiene aktuális győzelmüknek köszönhetően már biztosan éremmel távoznak a magyar fővárosból. A rutinos játékosok (előbbi 40, utóbbi 39 éves) korábban négyszer bizonyultak a kontinens legjobb vegyes párosának.

Asztalitenisz Eb, vegyes páros, negyeddöntő:

Alekszandar Karakasevics, Ruta Paskauskiene (szerb, litván)–Oláh Benedek, Póta Georgina (finn, magyar) 3:1 (6, 1, -6, 8)