Vízilabda BL: A döntetlen is elég volt az OSC-nek a továbbjutáshoz

Az A-Híd OSC Újbuda 11-11-es döntetlent játszott a Brescia otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második selejtezőkörének harmadik fordulójában, így továbbjutott.

A fővárosi együttes négygólos előnnyel zárta az első negyedet, úgyhogy könnyed győzelemre számíthattak ekkor a helyszínre kilátogató magyar drukkerek. Az olaszok azonban nem adták fel, egy másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlítettek. Férfias küzdelem zajlott a medencében melynek következtében Slobodan Nikicet, Kovács Gábort, Bátori Bencét és Gór-Nagy Miklóst is cserével végleg kiállították a játékvezetők. A mostani döntetlennel az OSC az olaszok mögött a második helyen végzett a csoportjában.

Az Eger 15-8-ra legyőzte a horvát Mornar Split csapatát az E-csoportban, így szintén csoportmásodikként lépett tovább.

Vízilabda Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 2. forduló:

A-Híd OSC Újbuda – AN Brescia (olasz) 11-11 (5-1, 2-3, 3-5, 1-2)
Az OSC gólszerzői: Bátori 4, Zalánki 3, Salamon 2, Drasko Brguljan, Nikic 1-1

ZF-Eger – VK Mornar Split (horvát) 15-8 (2-2, 4-3, 4-3, 5-0)
G: Az Eger gólszerzői: Hosnyánszky 4, Angyal, Lőrincz 3-3, Decker Á., Bedő 2-2, Kovács G. 1

További két magyar együttes sikerének örülhettünk vasárnap, hiszen a BVSC és a Ferencváros is továbbjutott az első selejtezőkörből az Eurokupában.

Vízilabda Eurokupa, 1. selejtezőkör, végeredmények:

B-csoport:

FTC-PQS Waterpolo – POSK Split (horvát) 13-12 (3-1, 2-4, 4-2, 4-5)
Az FTC gólszerzői: Madaras 4, S. Mitrovic 3, Katonás, Nyéki, Szirányi, Tóth M., Marko Cuk, Jansik Sz. 1-1

C-csoport:

BVSC-Zugló – Primorac Kotor (montenegrói) 8-7 (3-1, 3-4, 1-1, 1-1)
A BVSC gólszerzői: Czigány 2, Csapó, Várnai, Török B., Kovács P., Pásztor, Szabó L. 1-1