EHF-kupa: Ötgólos előnye ellenére kiesett a Balatonfüred

A Balatonfüred kézilabdacsapata 27-20-as vereséget szenvedett a Winterthur ellen az EHF-kupa 2. fordulójának visszavágóján, így kiesett. A magyar gárda az első mérkőzésen 28-23-ra nyert, de az ötgólos előny kevésnek bizonyult a továbbjutáshoz.

A svájci csapat négygólos előnyt harcolt ki a félidőre, majd lendületben maradt a második játékrészben is, így kiejtette a balatoni együttest. A fürediek legeredményesebb játékosa Stanislav Kasparek volt, ő ötször zörgette meg az ellenfél hálóját.

Most fájlaljuk igazán, hogy otthon nem sikerült nagyobb különbséggel győznünk. A Winterthur végig uralta a játékot, mi csak futottunk az eredmény után. 20–17–nél továbbjutási esélyünk volt, de sorozatban ziccereket hibáztunk. Nagyon fáj a kiesés

-kesergett Csoknyai István a magyar csapat vezetőedzője. Az EHF-kupa harmadik körében a Csurgó és a Tatabánya sikeréért szoríthatunk.