EHF-kupa: Ötgólos előnyt szerzett a Balatonfüred

Vasárnap délután a Balatonfüred a svájci Winterthur gárdáját fogadta a férfi kézilabda EHF-kupa második selejtezőkörének első mérkőzésén.

Parádés kezdést produkált a magyar csapat, hiszen tíz percnyi játék után már 6-1-re vezetett. Ezt követően feljöttek egy gólra a svájciak, de a félidőre háromgólos előnnyel vonulhattak Fazekas Nándorék. Az első játékrészben egyébként a hazai kapus is feliratkozott a gólszerzők közé.

A második félidőben fokozatosan távolodott ellenfelétől a Balatonfüred, 27-19 után azonban kicsit megakadt Csoknyai István csapatának támadójátéka, így végül ötgólos előnnyel utazhatnak a visszavágóra a mieink.

Szombaton a Csurgó aratott fölényes győzelmet a belga Achilles Bocholt otthonában.