Drámai csatában jutott ki az Eb-re a női röplabda-válogatott

A magyar női röplabda-válogatott aranyszettben legyőzte Romániát Érden, így kijutott az Európa-bajnokságra.

Jan de Brandt szövetségi kapitány csapata az odavágón 3:0-s vereséget szenvedett Romániában. A szabályok értelmében a 3:0-s és a 3:1-es győzelem is azonos értékű, így a mieinkek 4:0-ra vagy 4:1-re kellett nyerniük a továbbjutáshoz.

Az első szettet 25:14-re elvesztette a magyar csapat, de rögtön jött az egyenlítés. (25:22) A harmadik szettben a románoknak két labdájuk is volt a kijutáshoz, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Liliom Ritáék ezt követően fordítottak, majd a negyedik szettet is megnyerték, így jöhetett a mindent eldöntő aranyszett, melyet 15:13-ra nyertek a mieink.

A magyar női röplabda-válogatott tavaly Belgiumban 28 év után szerepelt újra kontinensviadalon. Szakmáry Grétáéknak 2017-ben is jelenésük lesz az Eb-n, melyet Azerbajdzsán és Grúzia közösen rendez meg.