GSM Bucharest's Romanian coach Kim Rasmussen reacts during the EHF Women's Champions League Final Four final match between CSM Bucuresti and Gyori Audi ETO KC at the Papp Laszlo Arena in Budapest on May 8, 2016.  / AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK

Sima győzelemmel debütált a női kézisek új kapitánya

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 10. 08. 19:30

Kim Rasmussen májusban a CSM Bucuresti csapatával májusban megnyerte a Bajnokok Ligáját, majd nem sokkal később átvette a magyar női kézilabda-válogatott irányítását. A lengyel nemzeti együttes kispadján már bizonyító szakembertől nagyon sokat vár nem csak a szakma, hanem a szurkolók is.

A dán mester bemutatkozására Szlovénia ellen került sor Siófokon. A vezetést a korábbi váci edző, Uros Bregar által irányított vendégek szerezték meg, a Rasmussen-éra első góljára két percet és három másodpercet kellett várni, a második támadásból Kovács Anna talált be.

Görbicz Anita hetesével már a mieinknél volt az előny, tíz perc után pedig már három volt a fór (7-4). Az első félidőben keményen, határozottan védekezett a válogatott, támadásban pedig nagyon élt a dunaújvárosi Kovács, az ő ötödik góljával, 9-5-re is vezettünk, majd tíz perccel a félidő vége előtt már öt góllal mentek a mieink (11-6).

Kiss Éva remekelt a kapuban, míg a 20 éves beállós, Dombi Luca első válogatottságán azonnal eredményes volt. A játékrész végén gyakorolhatták a mieink az emberelőnyös játékot – a két perces szakaszt sikerült 2-0-al lehozni – az utolsó másfél percben pedig emberhátrányban is jött a gól Schatzl Nadine révén, így a félidőben 17-8 állt az eredményjelzőn.

Külön pozitívum, hogy az első játékrészben szerzett 17 gólon 8 játékos osztozott.

A második játékrész elején kicsit bealudt a csapat, az első öt percben öt gólt is szerezték a szlovénok, Rasmussen gyorsan rendet is tett a fejekben.

Az egész második félidőről elmondható, hogy védekezésben már nem volt meg az a fegyelem, mint az első 30 percben és a kapusteljesítmény is visszaesett.

Tíz perccel a vége előtt hét gól volt a magyar előny (26-19), tehát Szlovénia feljebb tudott zárkózni. A dán tréner a vége felé már nem volt elégedett, ezt szóvá is tette az időkérése alatt. Az utolsó hét-nyolc percre újra felpörgött a társaság, így meglett a közte tíz, 32-22-re nyert a nemzeti együttes.

A női válogatott legközelebb novemberben találkozik, decemberben pedig már jön a svédországi kontinenstorna.

Első mérkőzésnek megfelelő volt, de látszik, hogy sok teendőnk van még. A támadójátékunk, a keresztjátékunk jónak volt mondható, a védekezésünk az első félidőben megfelelőnem bizonyult, szünet után visszaestünk, de a mérkőzés vége e tekintetben újra jól sikerült. Idővel egyre jobbak leszünk, de sok munka áll még előttünk