Marguc vezérletével nyert a Veszprém

A címvédő Telekom Veszprém három góllal győzött a fehérorosz Meskov Breszt vendégeként vasárnap a férfi kézilabda SEHA Ligában.

Nagyon jól zárt a bakonyi gárda védelme az első félidőben, hiszen a hazaiak 15 perc alatt csupán két gólig jutottak. A félidőben 10-6-ra vezetett a Veszprém. A második játékrész elején hullámvölgybe került a magyar együttes, ennek következtében a Breszt feljött egy gólra. (14-15)

Xavi Sabaté időkérése megtette a kellő hatást, így Nagy Lászlóék végül 19-16-ra nyertek. A mezőny legeredményesebb játékosa a magyar csapat szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc volt, aki hat gólt dobott. A veszprémi gárda jövő szombaton a Flensburggal csap össze a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.