Vízilabdabotrány: A magyar óvás után a fellebbezést is lesöpörték az asztalról

Ahogyan arról írtunk, botrányos véget ért a magyar junior vízilabda-válogatott Európa-bajnoki negyeddöntője az olaszok ellen. A Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) megóvta a meccset, azt elutasították, ezt a döntést pedig megfellebbezték.

A waterpolo.hu Facebook-oldalának bejegyzése szerint ezt is elutasították.

Az indoklás szerint a Versenyszabályzat 11.5 pontja alapján a technikai hiba idejére kell visszaállítani az órát, és onnan folytatódik a mérkőzés, így a helyi zsűri döntése jogos volt. Mint ismert, 12-12 lett a végeredmény, ám meghibásodott az eredményjelző, ami rossz eredményt mutatott, és amikor a magyarok ezt jelezték, akkor úgy döntött a zsűri, hogy az utolsó szűk négy percet újra kell játszani. Ezután már az olaszok nyertek 13-10-re.

Sajnos, nem lepett meg a LEN vezetőségének döntése a fellebbezés elutasításáról. Hamarosan bővebben kifejtem majd az álláspontomat az egész ügyről, minden irányban

– mondta Kemény Dénes a szövetség oldalának.

Később aztán ígéretéhez híven bővebben is kifejtette a véleményét. Nem fogta vissza magát, ITT lehet elolvasni.

A magyar válogatott szombaton a horvátokkal játszik, ezen a meccsen dől el, ki játszhat utána az 5. helyért.