Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) scores past Osasuna's goalkeeper Nauzet Perez during the Spanish league football match Real Madrid CF vs CA Osasuna at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on September 10, 2016. / AFP PHOTO / GERARD JULIEN

Ronaldo góllal tért vissza, simán nyert a Real

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 09. 10. 17:50

A Real Madrid két győzelemmel kezdte a spanyol bajnokságot, a válogatott mérkőzések miatti szünet után pedig szintén nem várt nehéz erőpróba a madridi gárdára. Zinedine Zidane együttese az újonc Osasuna csapatát látta vendégül.

A pamplonaiak dolgát nehezítette, hogy a júliusi Eb-döntőben megsérülő Cristiano Ronaldo pont ellenük tért vissza a pályára. Sokat nem tétlenkedett a portugál, a hatodik percben Gareth Bale önzetlen passza után az üres kapus lőtt.

Egy kis szerencsével egalizálhattak volna a vendégek, de a fejes a kapufán csattant, az ellentámadásból pedig Danilo talált be a 40. percben. Az első félidő végére el is dőlt a mérkőzés, ugyanis egy szögletet követően Sergio Ramos is gólt szerzett.

A fordulást követően Pepe és Luka Modric is eredményes volt, így a 62. percben már 5-0 állt az eredményjelzőn. Az Osasuna azért az utolsó fél órában két gólt tudott szerezni, sőt még egy tizenegyest is kihagytak.

Ronaldo a 66. percben hagyta el pályát, szerdán a Sporting elleni BL-meccsen szinte biztos, hogy megint kezdő lesz. A portugált Karim Benzema váltotta, aki kétszer is a kapufát találta el.

Eredmény – La Liga, 3. forduló

Real Madrid – Osasuna 5-2 (3-0)
Gólszerző: Ronaldo (6.), Danilo (40.), Ramos (45+1.), Pepe (56.), Modric (62.) ill. O. Riera (64.), D. García (78.)
Kiállítva: Bonnin (79.)