Junior Európa-bajnok lett a magyar hosszútávúszó

A Magyar Úszó Szövetség közölte, hogy Rasovszky Kristóf megnyerte a 10 kilométeres távot Piombinóban,

Juhász Janka pénteken nyert 7 és fél kilométeren, így megvan a második arany Olaszországban.

Rasovszky Kristóf a világbajnoki arany után az Európa-bajnoki címet is megszerezte: a piombinói kontinensviadalon meggyőző fölénnyel, 10 másodperces előnnyel lett első a veszprémi versenyző a 10 kilométeres távon.

Júliusban, a hollandiai Hoornban Rasovszky Kristóf egyszer már megmutatta, egyike a legtehetségesebb nyílt vízi úszóknak, hiszen ott is óriási fölénnyel lett junior világbajnok.  Most a másik magyar induló, Drigán Zoltán 11. helyen végzett.

A lányoknál az elmúlt években kiemelkedő sikereket elérő – két éve junior világbajnok, az Eb-ken kétszer ezüstérmes – Kiss Nikolett ezúttal feladta a küzdelmet, míg  Farkas Adél a bronzérmes mögött 2.1, Sömenek Onon Katalin pedig további 1.9 másodperccel később ért célba, azaz 4. és 5. helyen zártak.

Vasárnap a 4×1250 méteres vegyes váltókkal zárul az Eb a Tirrén-tengeren, a magyarok második helyen állnak a pontversenyben az olaszok mögött.