Hosszú Katinka újabb négy aranyérmet nyert Chartres-ban

Hosszú Katinka a második, Jakabos Zsuzsanna a harmadik helyen zárta a női 100 méteres gyorsúszást a Chartres-ban zajló rövid pályás világkupa-verseny második versenynapján.

Az Iron Lady 100 háton diadalmaskodott az olimpián, ebben a számban ezúttal sem talált legyőzőre. A 27 éves úszónő 55.93-as idővel csapott a célba, a 100 gyors döntőjében pedig mindössze 25 századdal kapott ki a dán Jeanette Ottesentől.

Hosszú 400 gyorson szerzett újabb aranyat, majd 100 vegyesen nagy csatára kényszerült, de végül ezt a számot is megnyerte. 400 vegyesen 100 méter után végig vezetve diadalmaskodott Jakabos Zsuzsanna ebben a számban is a harmadik lett csakúgy, mint 200 pillangón.

A férfiak mezőnyében Mészáros Márk a nyolcadik helyen végzett 200 méter gyorson.