Konta Johanna legyőzte Venust, első WTA-tornáját nyerte

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 07. 25. 08:33

A magyar szülők gyermekeként Ausztráliában született, de brit színekben versenyző Konta Johanna vasárnap késő este, az amerikai Stanfordban élete első WTA-tornáját játszotta. A 25 éves teniszező az amerikai Venus Williamsszel találkozott a 846 ezer dollár (241 millió forint) összdíjazású keménypályás torna fináléjában.

Az első két szett elég szoros volt, mindkét játékos 7-5-re nyert, azonban a döntő felvonásban már Konta dominált, 2 óra 20 perces csatában győzött. Sue Barker 1977-es sikere óta ő az első brit női teniszező, aki tornát nyert Stanfordban.