Nagyszerű magyar eredmény a nyílt vízi úszó-Eb-n

nyíltvízi úszás (nyíltvízi úszás, )

Legjobb magyarként Székelyi Dániel a hetedik helyen végzett az 5 kilométeres időfutamban az úszók hollandiai nyíltvízi Európa-bajnokságán kedden.

A hoorni viadal honlapjának beszámolója alapján a magyar versenyző – akinek ez pályafutása legjobb nemzetközi eredménye – 55:46.8 perces teljesítménnyel ért célba. A másik magyar induló, Rákos Patrik 56:28.8 perccel 13. lett.

A nőknél Olasz Anna képviselte a magyar színeket, ő a tizedik helyen zárt.

Normális, jó verseny volt, Székelyi Daninak dicséret jár, mert nagyszerűen szerepelt, de Patrik is becsülettel végigment a pályán. Ma már jobb volt a víz, majdnem húsz fokig felmelegedett, Anna is kezd vele megbarátkozni. Papp Márk ma pihent, Dani úszása és Éva vasárnapi remeklése viszont szép reményekre jogosít a csapatverseny előtt

– idézte a Magyar Úszó Szövetség közleménye Gellért Gábor szövetségi kapitányt.