Fölényes győzelmet aratott a magyar női kézilabda-válogatott

magyar-román, kézilabda válogatott (női kézilabda válogatott, )

A magyar női kézilabda-válogatott szerdán Szlovákia ellen lépett pályára Eb-selejtezőn.

Határozottan kezdtek a mieink, hiszen öt percnyi játék után négygólos előnyt harcoltak ki. (5-1)

Ezt követően magára talált a szlovák válogatott, így fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőre azonban Szucsánszki Zita és Zácsik Szandra jó teljesítményének köszönhetően három góllal elhúzott a magyar csapat. (12-15)

A második félidő elején elképesztően vérszomjas védelemmel rukkoltak elő a mieink, hiszen 18 percen keresztül nem kaptak akciógólt.

A hajrában már örömkézilabdát láthattak a pályán a magyar szurkolók, végül 32-23-ra nyert az Elek Gábor, Ambros Martín kettős által irányított csapat.

Ezzel a győzelemmel biztossá vált, hogy ott lesz a kontinenstornán a magyar válogatott, a csoportelsőséghez viszont még le kell győzni Finnországot.

Az Európa-bajnokságot december 4. és 18. között rendezik Svédországban.