MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Honda racing Jas portrait ambiance during the 2016 FIA WTCC World Touring Car Championship race of Slovakia at Slovakia Ring, from April 15 to 17 2016 - Photo François Flamand / DPPI.

Michelisz második lett a Nordschleifén

2016. 05. 28. 13:21

Pedig a rajt után az élre tudott állni.

Az első futamon szerzett harmadik helye után ismét dobogóra állhatott Michelisz Norbert a túraautó-világbajnokság (WTCC) németországi versenyén. Az első versenyen történt balesetek miatt a magyar pilóta a negyedikről a második helyre ugrott előre a rajtrácson.

A három körös verseny rajtja után az élre ugrott a gyári Hondával szereplő Michelisz, de az első futamot is megnyerő José María Lopez nem sokkal később visszavette a vezető pozíciót, igaz ez a Citroën motorerejét ismerve nem is meglepő. A hátralévő körökben Norbi megtartotta a második helyét, így nagyon értékes pontokat szerzett.

A Zengő Motorsport versenyzője, Ficza Ferenc a tizenharmadik lett. A világbajnokság két hét múlva, az Orosz Nagydíjjal folytatódik.