Úszó-Eb: Cseh Európa-bajnoki csúccsal nyerte a 200 pillangót, aranyérmes a női gyorsváltó

Kenderesi bronzérmet szerzett ugyanabban a számban. Hosszú és Bohus hátúszásban lett ezüstérmes.

Hosszú Katinka a 200 vegyes megnyerése után nagyjából 40 perccel már a 100 méteres hátúszás döntőjében állt rajtkőre. A magyar úszó a második legjobb idővel jutott tovább a középdöntőből, így a hármas pályáról indulhatott. Az Iron Lady féltávnál a harmadik helyen fordult, de hiába hajrázott hatalmasat, a dán Mie Nielsen 21 századdal megelőzte őt. A dán megdöntötte a saját Európa-bajnoki rekordját (58.73).

Közvetlenül Hosszú döntője után két honfitársunk, Cseh László és Kenderesi Tamás csobbant medencébe a 200 pillangó fináléjában. A két magyar egymás mellől indult. Cseh fél testhosszal vezetett 50 méter után, előnyét a táv felénél is tartotta, Kenderesi 100-nál már a harmadik volt.

Cseh hatalmas fölénnyel diadalmaskodott, új Európa-bajnoki rekorddal (1:52.91). Kenderesi bronzérmet szerzett.

Bohus Richárd szenzációs versenyzéssel ezüstérmet szerzett 50 méter háton, méghozzá új egyéni csúccsal (24.82).

A csütörtöki versenynap utolsó döntője a 4×200-as női gyorsváltó küzdelme volt. A mieink a bombaerős, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka csapattal vágtak neki a finálénak. Az első váltásnál a harmadikok voltak a mieink, 3.3 másodperccel a vezető svédek mögött. A verseny felénél továbbra is a harmadik helyen álltunk, de az elsőhöz képest közel két másodpercet sikerült faragni.

Kapás ott folytatta, ahol a 800 gyors döntőjében abbahagyta. Fantasztikus tempóban úszott, és az első helyen váltott. Hosszú faképnél hagyott mindenkit, az utolsó száz méter előtt két testhosszal vezetett. Az utolsó két hossz már csak formalitás volt, így aranyérmet szerzett a gyorsváltó.

A lányok így értékeltek a fantasztikus aranyérem után.

Nem esett túl jól, de az volt a taktikám, hogy előnyt szerezzek az első százon, mert tudtam, hogy a vége nehéz lesz ennyi úszás után. Azért reménykedtem, hogy vész esetén a lányok esetleg behúznak a célba, mondtam is magamnak: ezt innen nem veszíthetem el. Ez messze a legkedvesebb érmem ezen az Európa-bajnokságon

– Hosszú.

Majdnem belehaltam, annyira nehéz volt a vége, de az, hogy nem repülőrajttal úsztam 1:58-at, ez így teljesen rendben van

– Jakabos.

Ennél nincs jobb érzés, 2010 után újra megnyerni ezt a számot. Soha nem gondoltam volna, hogy ez összejöhet, úgyhogy nagyon-nagyon köszi, lányok

– Verrasztó.

Úgy álltam fel a rajtkőre, hogy most mindenkit leverek és utolérek. Amikor az utolsó hosszra fordultam, és láttam, mennyire jól állok, már tudtam, ezt megnyerjük, mert Katkát nem érik utol

– Kapás.

Sebestyén Dalma a 200 méteres mellúszás második középfutamában a hatodik lett, így nem jutott be a döntőbe.