Ronaldo a helyszínen szurkolt, így is kikapott a portugál

Madridra összpontosul hétvégén a teniszvilág szeme, hiszen a spanyol főváros ad otthont a női és a férfi versenyeknek.

Pénteki győzelmével Rafael Nadal tovább robog  az újabb tornagyőzelem felé, a negyeddöntőben 6:0, 4:6, 6:3 arányban múlta felül a portugál Joao Sousát a 6 millió euró összdíjazású versenyen.

Az első szett a vártnál is simább mérkőzést sejtetett, de a portugál megrázta magát és a második játszmában izgalmassá tette a játékot. A spanyol azonban nem zavarodott meg és a döntő szettben sima 6-3-al lezárta a mérkőzést.
Az elődöntőben megismétlődik a torna tavalyi döntője, akkor sima 6:3, 6:2-vel Andy Murray került ki győztesen kettejük meccséből, idén úgy néz ki nehezebb dolga lesz a britnek.

A másik ágon Nisikori Kei és Novak Djokovic küzd a fináléért.