A címvédő fölényes győzelemet aratott a szuperrangadón

Már az első csoportmérkőzésen összemérhette erejét a jégkorong vb-n a sportág két sztárválogatottja, Kanada és az Egyesült Államok.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben azonban osztálykülönbség mutatkozott meg a két csapat között.

Pedig jól kezdte a mérkőzést az USA, Patrick Maroon az 5. percben szerzett vezetést, egy kapu előtti kavarodást kihasználva. (1-0)

A folytatásban azonban nem termett sok babér az Egyesült Államok csapatának, előbb Taylor Hall egyenlített. (1-1)

Majd három perccel később Brendan Gallagher a vezetést is megszerezte Kanadának. (1-2)

A második harmadban csupán egy gól esett, amit Matt Duchene szerzett. (1-3)

Az utolsó játékrészben sem tudott megújulni az Egyesült Államok csapata, Boone Jenner (1-4) és Brad Marchand góljaival tette fölényessé győzelmét a kanadai válogatott. (1-5)

A magyar jégkorong-válogatott szombaton játssza első mérkőzését Szlovákia ellen.