Tottenham Hotspur's French goalkeeper Hugo Lloris (L) helps Tottenham Hotspur's English defender Kyle Walker to his feet at the final whistle after a 1-1 draw during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and West Bromwich Albion at White Hart Lane in London, on April 25, 2016. / AFP PHOTO / IKimages / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Megremegett a Tottenham, eldőlt az angol bajnoki cím?

Kálnoki Kis Attila

sportújságíró. 2016. 04. 26. 07:19

Három mérkőzéssel a bajnokság vége előtt hétpontosra nőtt a Leicester City előnye.

Thank you West Brom – üvöltözik az öröm és sörmámorban úszó, boldog szurkolók minden bizonnyal még kedd reggel is Leicester utcáin, holott csapatuk hétfőn nem is lépett pályára. Ellenben az Albion meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el a Tottenham Hotspur otthonában, a Premier league 35. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Ez a döntetlen pedig annyit jelent, hogy ha a soros, 36. fordulóban a Leicester győz a Manchester United vendégeként, akkor már két fordulóval a vége előtt bajnok lesz.

Óriási meglepetés, mi több a sportág igazi világszenzációja ez. Olyan kis csapat, mint a Leicester, a Premier League 1992. óta íródó történetében csak egyszer nyert bajnoki címet, mégpedig a Blackburn Rovers az 1994-95-ös évadban. Előtte és utána kizárólag a nagyok, a Manchester United, a Manchester City, a Chelsea és az Arsenal tudott diadalmaskodni.

A Leicester City előnye a Tottenham pontvesztésével immár hét pontosra dagadt, így Claudio Ranieri csapatának három pontot kell szereznie a biztos aranyéremhez a hátralevő fordulókban. Vagy a Spursnek kell egyszer kikapnia, vagy kétszer döntetlent játszania.

De nézzük hogyan bukott két pontot a Tottenham. A mérkőzés kezdetektől abban a mederben zajlott, amit elvár az ember egy bajnoki címre törő csapattól. A 25 perc tájékán nagyjából 80:20 százalékos labdabirtoklási mutató és Eriksen remek szabadrúgásai, Kane helyzetei jelezték a hazai fölényt. Gól azonban nem született, lévén Boaz Myhill kapus élete formájában védett.

Aztán a 33. percben egy újabb Eriksen szabadrúgást követően a Jan Vertonghen elől menteni igyekvő Craig Dawson testéről, a kapus lába között, óriási mázlival valahogy csak átgurult a gólvonalon a labda (1-0).

A második félidő derekáig az (ön)gólon kívül összesen három kapufát lőttek a hazaiak, mígnem a 73. percben szintén egy pontrúgás, egy balról becsavart szöglet után Craig Dawson az ellenfél kapujába is betalált. Egészen pontosan fejelt közelről a hálóba (1–1).

Leicesterben már kezdhetik behűteni a pezsgőket.