Földházi nagy lépést tett az olimpia felé

Földházi Zsófia ezüstérmet nyert az öttusázók kecskeméti világkupaversenyén. A győzelmet a fehérorosz Anasztaszija Prokopenko harcolta ki, míg harmadikként a francia Julie Belhamri végzett - írja az MTI.

Földházi az idény első két vk-fordulóján, Kairóban és Rio de Janeiróban egyformán negyedikként zárt, szombati sikerével pedig tovább növelte esélyét arra, hogy a világranglistáról olimpiai kvalifikációhoz jusson.

Jól indult számára a nap, a 200 méteres úszást megnyerte. A vívásban 16 ellenfelét győzte le és 19-től kapott ki, ezzel ebben a számban a mezőny második feléhez tartozott, de összességében így is a kilencedik helyen állt.

Lovaglásban az első akadályt verte le, amihez jött még némi időtúllépés, ezzel együtt ez jó teljesítmény volt, így a lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futásnak hatodikként vághatott neki. A kombinált számban az előtte állókat megelőzte, mögüle azonban eléje került Prokopenko.