Michelisz remekül kezdett a Slovakiaringen

Mindét csapattársát megelőzte.

Pénteken megrendezték a túraautó-világbajnokság második versenyhétvégéjének félórás tesztjét a Slovakiaringen. A Diósförgepatony közelében található pályán a Lada olasz rangidőse, Gabriele Tarquini autózta a legjobb időt, míg a második Michelisz Norbert lett. A gyári Honda magyar versenyzője 211 ezreddel maradt el az első pozíciótól.

Érdekesség, hogy az első ötben négy különböző márka autója foglalt helyet (Lada, Honda, Volvo, Citroën). A magyar pilóta két csapattársa is befért az első tízbe, Tiago Monteiro a hatodik, míg Rob Huff a kilencedik lett – írja a sorozat hivatalos honlapja.

A bajnokságban idén két autót indító Zengő Motorsport továbbra is nehézségekkel küzd. Csak Ficza Ferenc állhat rajthoz, Nagy Dánielnek még nem érkezett meg a Honda-motor. Ficza a 17. helyen zárt, Michelisztől közel 9 másodperccel elmaradva.

Szombat délelőtt két félórás szabadedzést követően 14 órakor rendezik meg az időmérőt, vasárnap az első verseny 12.10-kor, a második 14.15-kor kezdődik.