Belgrád, 2016. január 19.
Benedek Tibor szövetségi kapitány magyaráz a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság elõdöntõjében játszott Montenegró - Magyarország mérkõzés szünetében 2016. január 21-én. A magyar válogatott 8-5-re kikapott.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Meglepetés: nem bírt Kanadával a Benedek-csapat

2016. 04. 04. 18:14

Nem sokkal a vége előtt még két góllal vezettünk.

A magyar férfi vízilabda-válogatott meglepetésre 14-14-es döntetlent játszott a kanadai csapattal a trieszti olimpiai selejtező hétfői második fordulójában.

Benedek Tibor együttese jól kezdett ugyan (4-1), de a tengerentúli gárda hatékonyan használta ki a helyzeteit és nem hagyta magát leszakítani. A magyar csapat nem sokkal a vége előtt még két góllal is vezetett, de a kanadaiak végül egyenlítettek.

A trieszti tornán a januári Európa-bajnokságon bronzérmes magyarok Franciaország, Kanada, Románia, Oroszország és Szlovákia legjobbjaival vannak azonos csoportban. A két hatosból négy-négy csapat kerül a negyeddöntőbe, s az ottani párharcok győztesei vívják ki a jogot a riói indulásra.

Eredmény – Vízilabda, férfi olimpiai selejtező, A csoport, 2. forduló

Magyarország-Kanada 14-14 (4-3, 4-4, 5-4, 1-3)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé., Manhercz 3-3, Hosnyánszky 2-2, Decker, Vámos, Hárai, Varga Dá., Szivós 1-1