Kis híján kellemetlen meglepetés érte a Győrt Dunaújvárosban

A női kézilabda NB I. alapszakaszának utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC csapatának pontot kellett szereznie ahhoz Dunaújvárosban, hogy megkaparintsa az első helyet.

A papírforma szerint ez mondhatni sima ügy kellett volna, hogy legyen, azonban a győriek klubhonlapjának tudósítása szerint hiába kezdett jól az ETO, már az első játékrészben sokat hibázott a csapat, így a szünetre 15-13-as hátránnyal vonulhatott. A második játékrészben sem volt könnyű dolga a Győrnek, végül azonban sikerült az utolsó percben egyenlíteni, 27-27 lett a vége, a pontszerzés pedig az alapszakasz első helyét jelenti.

„Két jó csapat találkozott egymással, és igazán remek meccset is játszottunk egymással. A döntetlennel mi és a hazaiak is elégedettek lehetünk. Örülök, hogy a nézők ilyen meccset láthattak” – mondta Ambros Martín.

A 17. fordulóból elhalasztott Fehérvár-Ferencváros összecsapást jövő szerdán pótolják.

A rájátszásban az alapszakasz első nyolc helyezettje került, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik oda-visszavágó alapon. Az elődöntő és a finálé is két meccsen dől el, a második összecsapások lesznek az előkelőbb helyen rangsorol csapatok otthonában, azaz nagy a jelentősége, melyik együttes végzett előrébb.