Nagyon elverte a Győr a Fradit

A női kézilabda NB I szombati rangadóján a hazai pályán játszó Győri Audi ETO KC 33-22-re győzte le az FTC-Rail Cargo Hungariát.

A Győrnek eddig egy veresége volt, november 4-én kapott ki a Ferencváros otthonában, míg az FTC mostanáig egy pontot veszített: szeptember 23-án Dunaújvárosban játszott döntetlent. Így aztán most az alapszakasz-elsőség volt a tét, ehhez a fővárosiaknak pontot kellett volna szerezniük.

Az első tíz percben egyik védelem sem remekelt, 6-6 után azonban sorozatban háromszor volt eredményes az előbb lehiggadó hazai gárda, és 9-6-nál Elek Gábor kénytelen volt időt kérni. Ettől azonban nem javult fel az FTC játéka, a cserék sem segítettek, fokozatosan nőtt a különbség, és a félidőben már 17-10-re vezetett az ETO.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, és már kilencgólos előnyben is voltak. Sikerült valamelyest rendezni a ferencvárosi sorokat, de ez csak arra volt elegendő, hogy kicsit szorosabb lett az állás

Az utolsó negyedóra 24-17-ről indult, majd az 55. percben a következő idényben már éppen az FTC-t erősítő Kovacsics találatával 30-20 lett. A végeredményt Görbicz állította be.

A playoffba az alapszakasz első nyolc helyezettje kerül, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik oda-visszavágó alapon. Az elődöntő és a finálé is két meccsen dől el, a második összecsapások lesznek az előkelőbb helyen rangsoroltak otthonában, azaz nagy a jelentősége, melyik együttes végez előrébb.

A két magyar elitcsapat aztán majd a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozik, jövő szombaton az FTC Dabason fogadja a Győrt, a visszavágó április 9-én lesz Győrben. A párharc győztese vehet részt a májusi budapesti Final Fourban. Kettőjüknek lesz még a Magyar Kupa-elődöntőjében is egy ütközete.