Agyonnyerték magukat a magyarok az olaszországi Világkupán

2016. 03. 21. 10:03

A második napon is remekeltek a magyar búvárúszók Lignano Sabbiadoróban. Legjobbjaink több egyéni csúcs mellett 15 érmet nyertek vasárnap az uszonyosúszó világkupa sorozat harmadik állomásán. A rangos versenyen összesen 10 arany-, 11 ezüst- és 4 bronzérmet gyűjtöttek be a magyar versenyzők.

A felnőtteknél Senánszky Petra, a junioroknál Szabó Anita legyőzhetetlen volt, mindketten három egyéni arannyal zárták az olaszországi viadalt. A fiataloknál közel állt a triplázáshoz Dorothy Hamlin is, aki két első és egy második helyezést ért el. Két aranyérmet nyertek a Debreceni Búvárklub versenyzői is a felnőtt női váltószámok során. A felnőtt mezőnyben még dobogóra állhatott egyéniben Varga Krisztina és Károlyi Csilla.

Senánszky Petra szombaton saját világrekordját döntötte meg.