EHF Kupa: dunaújvárosi bravúr, elődöntős a magyar csapat

2016. 02. 28. 16:04

Bejutott a legjobb négy közé a női kézilabda EHF Kupában a Dunaújváros, amely hazai pályán a pénteki háromgólos vereséget követően vasárnap öttel legyőzte a pályaválasztói jogáról lemondó orosz Asztrahanocska együttesét.

Rendkívül idegesen kezdte a meccset a magyar csapat, amely csak a 12. percben lőtte első gólját. Utána azonban magára talált, egyenlített, majd fokozatosan elhúzott riválisától – írja beszámolójában az MTI.

A szünetig ledolgozta összesítésbeli hátrányát (12-9), s bár az oroszok időnként közelebb kerültek a hazaiakhoz, a 38. percben például 15-13-ra felzárkóztak, a Dunaújváros újabb és újabb erőtartalékokat mozgósítva növelte a különbséget.

A 45. percben öt góllal (19-14), majd hattal (20-14), sőt héttel is vezetett (21-14), elsősorban az összesen nyolcszor eredményes Triscsuk Krisztina és a hét találatig jutó Kovács Anna, valamint a kapuban parádézó Oguntoye Viktória jóvoltából.

Egyedül a hajrában, 24-20-nál vált szorosabbá az eredmény, de a magyar együttes kilábalt az átmeneti nehéz helyzetből és végül 25-20-ra nyert, amelynek köszönhetően bejutott az EHF Kupa legjobb négy csapata közé.

Az elődöntőben Dunaújvárosnak az a dán Randers lesz az ellenfele, amely kettős győzelemmel, a svéd Höörs csapatát kiverve lépett tovább a negyeddöntőből.