LA THUILE, ITALY - FEBRUARY 20: (FRANCE OUT) Edit Miklos of Hungary competes during the Audi FIS Alpine Ski World Cup Women's Downhill on February 20, 2016 in La Thuile, Italy. (Photo by Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images)

Miklós Edit remekelt, biztosította helyét a vk-döntőn

2016. 02. 20. 13:26

A pénteki győztest is megelőzte a magyar versenyző.

A pénteki nap után szombaton is lesiklóversenyt rendeztek az alpesi sízők világkupa-sorozatában. A helyszín továbbra is az olaszországi La Thuile volt, Miklós Edit pedig javított az előző napi eredményéhez képest. Olimpiai hetedik versenyzőnk 13. lett pénteken, szombaton pedig a nyolcadik leggyorsabb idővel teljesítette a pályát.

A körülmények nem voltak ideálisak, a nagy szél miatt negyedórával később kezdődött a verseny, de az időjárás végig megnehezítette a sízők dolgát. Miklós ennek ellenére kiválóan szerepelt, pedig a kanyargós szakaszok miatt ez a pálya nem is igazán feküdt neki.

A magyar hölgy tizenötödikként rajtolt, beérkezésekor az ötödik pozícióban vált, utána hárman még megelőzték. Maga mögé utasította többek között viszont a pénteki győztes Lara Gutot és a fantasztikus szezont futó Cornelia Hüttert.

A nyolcadik hely azt jelenti, hogy egy versennyel a szakági világkupa befejezése előtt Miklós Edit már kvalifikálta magát a St. Moritzban március 16-án sorra kerülő vk-döntőre. Lesiklásban Edit a 11. helyen áll, míg összetettben a 35. pozíciót foglalja el.

A versenyt második helyen befejező Lindsey Vonn megnyerte a szakági vk-t.