Kiszakadt a gólzsák, a Fradi húzta a rövidebbet

A középdöntős csoportjából már biztosan továbblépő FTC gyenge védekezése miatt 37-31-re kikapott Larvikban a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így csak a jövő heti, utolsó fordulóban dől el, hogy kedvező helyzetből várhatja-e majd a budapesti Final Fourba jutásról határozó negyeddöntőt.

Január 16-án az FTC 30-27-re nyert a Larvik ellen, így akkor tartotta volna meg kedvező pozícióját, ha pontot szerez idegenben, vagy legalábbis nem kap ki háromgólosnál nagyobb különbséggel.

Bátran kezdett a magyar bajnok, ám 2-2 után hazai gólok következtek. Szikora védései miatt nem lett korán nagy a különbség, sőt, a 14. percben újra az FTC vezetett (8-9), de ez az állapot csak rövid ideig tartott – írja beszámolójában az MTI.

A Larvik kiválóan védekezett, melynek köszönhetően a 20. percre 13-9-re elhúzott, emiatt Elek Gábor vezetőedző kénytelen volt időt kérni. A szünetig nagy volt a rohanás, de ebből is a norvégok jöttek ki jobban, azaz öt góllal elléptek.

A folytatásban is csak fellángolásai voltak a vendégeknek, de amikor 26-22-re feljöttek, időt kért a hazaiak mestere. Ettől felpörgött a Larvik és esélyt sem adott a Ferencvárosnak, amely fokozatosan veszített lendületéből. A hajrában “leült” a magyar csapat, emiatt rengeteg gólt kapott.

Az FTC jövő hét szombaton a Nagybánya elleni mérkőzéssel zárja a középdöntőt, és hogy ne a másik ág legjobbjával találkozzon a kieséses rendszerű negyeddöntőben, nyernie kell a Syma Csarnokban.

Eredmény – Női kézilabda BL, középdöntő, 1. csoport, 9. forduló:

Larvik (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 37-31 (20-15)

Korábban:
Rosztov Don (orosz)-Fleury (francia) 38-21 (21-12)
Baia Mare (román)-Thüringer HC (német) 38-27 (19-12)

Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Rosztov 17 pont, 2. (és már továbbjutott) Larvik 10 (250-235), 3. Baia Mare 10 (241-226), 4. (és már továbbjutott) FTC 10 (261-254), 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1