Pécs, 2016. február 20.
Fegyverneky Zsófia (b) és a szlovák Terezia Páleníková a nõi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezõ E csoportjának harmadik fordulójában játszott Magyarország - Szlovákia mérkõzésen a pécsi Laubert Dezsõ Sportcsarnokban 2016. február 20-án.
MTI Fotó: Sóki Tamás

Fél lábbal az Eb-n a kosárválogatott

2016. 02. 20. 21:53

A magyar női kosárlabda-válogatott szombaton kiélezett csatában egyetlen ponttal legyőzte a szlovák csapatot Pécsen az Európa-bajnoki selejtező harmadik fordulójában, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a csoportját.

Az E csoport két veretlen válogatottja csapott össze a Lauber Dezső Sportcsarnokban, a magyarok novemberben Miskolcon az izlandiak ellen, majd Portugáliában nyertek – írja az MTI.

A harmadik forduló kiemelten fontos volt a magyaroknak és a szlovákoknak is, mivel a győztes és ezáltal továbbra is százszázalékos együttes nagy lépést tehetett az Eb-részvétel felé.

Stefan Svitek szövetségi kapitány gárdája, amely júniusban a 14-20. helyen zárt a magyar-román közös rendezésű Eb-n, hétfő óta készült Pécsen, a keretben pedig ismét ott volt a honosított Quigley Allie, aki legutóbb a tavalyi kontinenstornán szerepelt a nemzeti csapatban.

Simon Zsófia (b) és a szlovák Klaudia Lukacovicova (b2) a nõi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezõ E csoportjának harmadik fordulójában játszott Magyarország - Szlovákia mérkõzésen a pécsi Laubert Dezsõ Sportcsarnokban 2016. február 20-án.

A csapatkapitány Fegyverneky Zsófia és a két előző meccsen a legtöbb kosarat szerző Krivacsevics Tijána kezdte meg a pontgyártást, aztán Quigley is “beköszönt” egy triplával, de az 5. percben már a szlovákok vezettek.

A házigazdák 7-9-ről egy 7-0-ás rohammal fordítottak, így a második negyed 17-13-ról indult. Mivel a magyar csapat hat percen át nem talált a gyűrűbe, a vendégek egyenlítettek, de a nagyszünetben 26-24 volt az állás a magyarok javára.

Az első félidő statisztikájából kitűnt, hogy a magyarok 30 százalékkal dobták a triplákat, míg az ellenfélnek hét kísérletből egy sem ment be, ugyanakkor a kétpontosok (39/52 százalék) és a lepattanók (13/20) szempontjából a szlovákok voltak jobbak.Térfélcsere után maradt a kosárínség, a válogatott a másodikhoz hasonlóan a harmadik játékrészben is csak kilenc pontot hozott össze, miközben Quigleyn kívül alig jelentett valaki veszélyt a gyűrűre.

Krivacevic Tijana (j) és a szlovák Dominika Baburová (k) a nõi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezõ E csoportjának harmadik fordulójában játszott Magyarország - Szlovákia mérkõzésen a pécsi Laubert Dezsõ Sportcsarnokban 2016. február 20-án.

A 35-36-ról kezdődő zárószakaszban az illinois-i születésű játékos átlépte a húsz pontot, a Svitek-gárda hibátlanul büntetőzött, ám a túloldalon Angelika Slamova is szórta a hármasokat. A hallatlan izgalmakat hozó utolsó perc 65-61-ről indult, de Slamova bedobta hatodik tripláját, csakhogy ezután már nem esett kosár, így a hazaiak minimális különbséggel nyerték meg a mérkőzést.

A 3/0-ás győzelmi mérlegnél tartó magyarok szerdán Izlandon lépnek pályára.

A selejtezőkörből a kilenc csoportgyőztes, továbbá a hat legjobb második jut ki a 2017-es Eb-re, a házigazda csehek alanyi jogon résztvevők.

Szűk meccs volt, az utolsó negyedben sok kosár született. Nagyot küzdöttünk, a végén szerencse is a mi oldalunkon állt. Ezzel a sikerrel fontos lépést tettünk az Eb felé

– értékelt Stefan Svitek szövetségi kapitány.