Kézi-BL: nem fértek bele a győri hibák Montenegróban

2016. 02. 14. 21:20

A Győr nagy csatában, három góllal kikapott a címvédő montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének nyolcadik fordulójában.

A sérülésektől tizedelt Győr nagyon gyengén kezdte a mérkőzést. Támadásban nem tudott mit kezdeni a kiválóan záró montenegrói fallal, és az első tíz percben csupán két gólra volt képes. A hazaiak ráadásul nemcsak kiválóan védekeztek, de támadásban is hatékonyak voltak, és már 8-2-re is vezettek.

Ezt követően aztán összeszedte magát Ambros Martin együttese, a játékosok elöl és hátul is megtalálták a rivális játékának gyenge pontjait, és fokozatosan faragták a hátrányukat, a hajrára pedig utol is érték a vendéglátókat. Az első félidő utolsó perceiben már úgy tűnt, előnnyel mehet pihenni a magyar együttes, az utolsó másodpercben azonban egyenlített a Podgorica (12-12).

A fordulás után szinte megismétlődött az első játékrész eleje: a győriek megint pontatlanok voltak, és fokozatosan kerültek egyre nagyobb hátrányba. A Buducsnoszt a szakasz közepére visszaállította a hatgólos előnyt, ez viszont ismét pozitívan hatott a magyar csapatra, amely az utolsó percekre kétgólosra olvasztotta a különbséget, végül azonban három góllal veszített.

A Győr januárban két góllal verte hazai pályán a Podgoricát, amely így az egymás elleni összevetésben jobban áll.

“Nem jól kezdtük a meccset, nem voltuk eléggé okosak támadásban és ez kihatott a védekezésünkre is. Amikor elkezdtük járatni a labdát széltől szélig, akkor végre megtaláltuk a helyeket a lövésekhez, és elkezdtük lőni a gólokat. A második félidőben nem csapathibák, hanem egyéni hibák miatt ment el az ellenfél, úgy gondolom, hogy olyan hibákat vétettünk, amit a BL-címvédővel szemben nem engedhetünk meg. Bár nyerni nem sikerült, de biztatónak vélem a jövő tekintetében, hogy szoros eredményt sikerült produkálnunk a komoly ellenfél otthonában” – idézi Ambros Martínt a győriek honlapja.

Eredmény – női kézilabda-BL, középdöntő, 8. forduló, 2. csoport

Buducnost Podgorica (montenegrói) – Győri Audi ETO KC 25-22 (12-12)

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés, 2. Győr 11/8, 3. Szkopje 8/7, 4. CSM Bucuresti 7/7, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/8