Ritka nagy verésben részesítette az első a másodikat

Na jó, ha nincs is fényévnyi távolság a Golden State és a San Antonio között, de 30 pontnyi különbség azért volt köztük hétfő este.

Az NBA-alapszakasz második legjobb mutatójával (38/6) rendelkező a San Antonio Spurs az elsőhöz, a 40/4-es győzelem/vereséget felmutató Golden Stati Warriorshoz utazott vendégségbe.

Az ember azt hinné, ez a párosítás garancia arra, hogy hatalmas küzdelmet, hosszabbításban eldőlő meccset lát majd, de erre a hazaiak nem adtak lehetőséget. Konkrétan péppé verték a texasiakat az NBA hétfői rangadóján.

Warriors Down Spurs 120-90Hear from Coach Kerr & Stephen Curry following tonight’s win over the Spurs.

Közzétette: Golden State Warriors – 2016. január 25.

A ligaelső oaklandiek végig magabiztosan játszottak, már a harmadik negyed vége előtt 29 ponttal vezettek, így a két edző az utolsó szakaszban pihentette legjobbjait.

A hazaiaktól Stephen Curry 37 ponttal vette ki a részét a sikerből, így javarész ismét neki köszönhetően a kaliforniaiak egymást követő 39. találkozójukat nyerték meg saját közönségük előtt az Oracle Arénában.

Ez az NBA történetének harmadik legjobb hazai sorozata: a listán a második az Orlando Magic (40, 1995/96), az első pedig a Chicago Bulls (44, 1995/96).