A norvégok meglepték a horvátokat a kézi-Eb-n

2016. 01. 17. 20:41

A norvég válogatott meglepetésre három góllal győzött a horvát együttes ellen, így két forduló után mind a négy csapat két ponttal áll a lengyelországi férfikézilabda Európa-bajnokság B csoportjában.

Pedig Horvátország jól kezdett, 7-3-ra is vezetett déli szomszédunk, ám a szünetben már csak egy találat volt a csapat előnye (16-17). Bő öt perccel a találkozó vége előtt még mindig egál volt az állás (30-30), ám Christian O’Sullivan vezérletével a norvégok bírták jobban a hajrát és 34-31-re nyertek.

A csoport másik meccse kiélezett csatát hozott, a fehéroroszok végül egy találattal jobbnak bizonyultak Izlandnál. Nem mindennapi az sem, hogy egy együttes 38 gólig jut, mégis kikap.

Az A csoportban a franciák tízet számoltak a szerbekre, a házigazda lengyelek pedig nagy csatában, egy góllal győztek a macedón csapat ellen. A lengyelek ezzel második meccsükön is egyetlen találattal győztek, s maximális pontszámmal várják a harmadik fordulót.