Vízilabda-Eb: tizenöttel vertük a törököket

Benedek Tibor úgy értékelt, hogy talán két góllal több volt ebben a mérkőzésben. Szurkolunk az oroszoknak.

A belgrádi Kombank Arénában felállított 20-szor 30 méteres medencében a férfi vízilabda-válogatott Törökországot oktatta a csoportkör harmadik fordulójában. A görögök 21-6-os sikert értek el a törökök ellen a másodikban, így a cél a csoportgyőzelem megszerzése érdekében az ennél a 15 gólosnál nagyobb különbség megszerzése volt a délelőtt 9,30-kor kezdődő mérkőzésen.

Nos, épp annyi lett közte. A 20-5-ös győzelemben oroszlánrészt vállalt Varga Dénes, aki egymaga hat gólt lőtt. A magyar válogatott két győzelemmel és egy döntetlennel zárta a csoportkört.

Délután a Görögország-Oroszország mérkőzésen dől el az elsőség sorsa. Az oroszoknak hat gólnál kevesebbel kell kikapniuk, persze akár nyerhetnek is ahhoz, hogy csoportelsők legyünk. Ha mi végzünk az élen, a sikeresen megvívott nyolcaddöntő után Horvátországgal játszunk. Ha csoport másodikok leszünk, ugyanitt Szerbia és 22 ezer hazai néző vár ránk.

Vízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, eredmény:

Magyarország-Törökország 20:5 (4:0, 4:1, 5:1, 7:3)
G.: Varga Dénes 6, Bátori, Hárai, Vámos 3-3, Varga Dániel 2, Erdélyi, Kis, Manhercz, ill. Sutalo 2, Sonemez, Korolija

Szerbia-Spanyolország 15.45

A férfi tornán egyetlen olimpiai kvóta talál gazdára, de a szerb, a horvát és a görög csapat már biztos résztvevője a riói játékoknak. Amennyiben a magyar válogatott itt sem tud kvótához jutni, akkor áprilisban, Triesztben lesz még erre esélye, ott 12 csapat küzd majd négy helyért. Azon a viadalon öt, vagy ha az óceániai térség nem képviselteti magát, akkor hat európai válogatott vehet majd részt, mégpedig a kontinensviadalon elért helyezése alapján. Ebben a sorrendben nem szerepelnek majd azok a csapatok, amelyek előzőleg már szereztek kvótát.

mtva.hu
A férfi vízilabda-válogatott beugrott a vízbe. Fotó: mtva.hu

Első negyed 4-0:

Elhoztuk a labdát. Hárai Balázs rögtön egy svédcsavarral teszteli a török kapust, gól lett belőle. 1-0

Kivédekezünk egy támadást, majd az ellenakcióból Bátori Bence növeli kettőre az előnyt. 2-0

A törökök meg vannak szeppenve láthatóan. Bő két perc után érkezik az első lövésük, de Nagy Viktor hárít. A túloldalon Vámos Márton bombáz a kapuba. 3-0

Hárairól állítják ki Gulencet, a fórt megint Bátori lovi be, visszahúzza a rövid alsóra. 4-0

mtva
Többet lövünk és eredményesebbek vagyunk Forrás: mtva.hu

A törököknek 10. és 12. helyük volt legutóbbi Európa-bajnokságokon, most épp időt kérnek, hátha. nem sikerül azonban megtalálniuk a megoldóképletet a magyar csapat védekezése ellen, távolról próbálkoznak, Nagy Viktor kapuja szüzén marad.

Két perccel a negyed vége előtt ember hátrányba kerülünk. Kihagyják.

51 másodperccel a vége előtt időt kér Benedek Tibor. A szövetségi kapitány a jó centerezést jelöli meg célként, ebbe hiba csúszik, jöhetnek a törökök, akik a dudaszó pillanatában kapufát lőnek.

Második negyed, 8-1:

Elhozzuk a labdát megint. Koroliját kiállítják, előnyben vagyunk. Vámos Márton pattintja a jobb kapufa mellé. 5-0

Varga Dániel zseniális passzából Varga Dénes húz be egy beadást káprázatos mozdulattal. 6-0

Elég egyoldalú eddig a mérkőzés, erősen hasonlít a csütörtöki női meccsre, amit lányaink 27-1-re nyertek – szintúgy a törökök ellen.

Jól centerezünk Hárainak, akiről megint kiállítanak, Bátori hatalmas gólt lő középről. 7-0

A törökök Sutalo révén megszerzik első góljukat. 7-1

mtva.hu
A törökök annyira nem jók, de erősek. Kiss Gábort például elég keményen fogták mtva.hu

Megtorpanunk kicsit a második negyedben. A török kapitány megint időd kér, de az ezt követő támadásukba belefúj a spori. A 18 éves Manhercz Krisztián meglövi az első gólját felnőtt világversenyen. 8-1

Egésze kiszorítjuk a kapunk elől a törököket, így némi túlzással a félpályáról tudnak csak lövéssel próbálkozni, sikertelenül.

Benedek egy perccel a negyed vége előtt időt kér. Varga Dénes centerezése után nem kapunk faultot, se előnyt. A törökök elszórakozzák az újabb lehetőségünket, marad 16 másodpercünk, de nem tudunk újabb gólt lőni. Héttel megyünk félidőben.

Harmadik negyed, 13-2:

Kapust cserélünk, Bisztritsányi Dávid először véd az Eb-n a magyar kapuban.

Varga Dénes harmadjára is elhozza a labdát. Hárai nagy nehezen megszerzi centerben a labdát, húzzák tépik, rálövi, de a kapus véd.

Blokkolunk egy török lövést, a fordulást követően előnyt kapunk. Vámos  – ez volt az ötödik gólpassza a tornán – Varga Déneshez passzol, aki beveri. 9-1

Kivédekezünk egy török előnyt, majd Varga Dani átlövi a török védelmet. 10-1

A törökök fáradnak, már nem is nagyon a kapunk elé, mégis egyszer egyszer helyzetbe kerülnek. De gólt nem dobnak.

mtva.hu
mtva.hu

Varga Dénes viszont újra hatalmas gólt lő (fent a képen). 11-1

Ötméterest fújnak a törököknek. Sonemez  bevágja. 11-2

Kicsit megtorpantunk góllövés terén, két perccel a vége előtt csak három gólt lőttünk ebben a negyedben. Benedek időt is kér. Visszahozza Varga Dénest.

Erdélyi passzol Varga Danihoz, aki jó hat méterről belövi a jobb kapufa mellé. 12-2

A törökök is távolról próbálkoznak, Bisztritsányi belepiszkál és kapufára tólja. Az ellentámadásból Hárai Balázs ló gólt egy kipattanóból. 13-2

Kiállítást fújnak ellenünk 30 másodperccel a vége előtt. Bisztritsányi Dávid a rövid felsőből kihalássza a labdát. Ez a vége.

Negyedik Negyed, 20-5:

Ismét mi nyerjük a ráúszást. Vámos brutálisan nagy gólt lő. 14-2

Kiderül, Sutalo nem is annyira suta, hasonlóan nagy góllal válaszol. A jobb kapufa tövéről pattan védhetetlenül a hálóba a labda. 14-3

Labdát szerzünk, megúszunk. Kiss Gábor visszalép centerből, Erdélyi passzából belövi a ziccert. 15-3

Megint megúszunk, Varga Dénes kígyózik át a védőkön, elsüllyeszti a kapust és a hálóba dob. 16-3

mtva.hu
Varga Dénes elsüllyesztette a kapust Forrás: mtva.hu

Egyre jobban szétesnek a törökök, előnybe kerülünk, amit Hárai vált villámgyorsan góllá. 17-3

A török kapitány időt kér. Ennek aligha taktikai oka van, mint inkább szusszanni engedi játékosait.

Kipihenik magukat. Ennek jeleként Cagaty előnyből lő egy gólt. 17-4

Varga Dénes öt gólos. Most messziről lő nagy gólt. 18-4

Megúszunk egy labdaszerzés után négy a kettőben, de kapufára lőjük, így a mi oldalunkon kerül létszámfölénybe és ziccerbe a török csapat, de Bisztritsányi nagyot véd.

Varga Dénes, hat. Ezúttal a kapufa és a török kapus feje is besegít. 19-4

Labdát szerzünk, megúszunk, ezt Erdélyi értékesíti. 20-4

Gór-Nagyot kiállítják, ezt értékesítik a törökök. 20-5

Marad 23 másodpercünk az előny és a gólkülönbség növelésére. De kontrát fújnak. 15 gól különbség marad a vége.