Oakland Raiders Tackle Menelik Watson (71) and Miami Dolphins Defensive End Cameron Wake (91) during the NFL International Series, Miami Dolphins versus Oakland Raiders, in London, England, on September 28, 2014. Photo Joe Toth / Backpage Images / DPPI

Hosszabbításos Raiders-siker a csoportrangadón

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 25. 07:43

Az amerikaifutballisták karácsonykor sem pihennek, péntek hajnalban megkezdődött az alapszakasz utolsó előtti fordulója.

Magyar idő szerint péntek hajnalban újabb mérkőzéssel folytatódott a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakasza. Az utolsó előtti kör csütörtök esti rangadóján (Thursday Night Football) az AFC nyugati csoportjának két riválisa, az Oakland Raiders és a San Diego Chargers csapott össze.

A két együttes végig fej-fej mellett haladt négy negyeden keresztül. Az első 15 perc alatt Brown és Murray szerzett touchdownt (7-7), a félidőre azonban már a Chargers volt előnyben. Előbb Inman ért el TD-t, majd Janikowski field gólja után a San Diegó-i Lambo sem hibázott hasonló helyzetben (10-17).

A fordulást követően egy safety-vel zárkózott a Raiders. A hazaiak szűk öt perccel a vége előtt Crabtree hatpontosával fordítottak, majd az egy pontot érő jutalomrúgás helyett rámentek a kétpontos kísérletre, amelyet sikerült megcsinálniuk, így három ponttal vezettek (20-17). A kétpontosra azért volt szükség, mert így a Chargers egy field góllal is csak hosszabbításra tudta menteni a rangadót. Ami be is következett, Lambo egalizált (20-20), jöhetett a ráadás.

Mivel itt az első megszerzett pont már győzelmet ér, Janikowski mezőnygólja az Oakland szezonbeli hetedik győzelmét jelentette. A hazaik a rájátszásról így is lemondhatnak, mivel a még bejutó helyen álló, és egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Pittsburgh Steelers kettővel több győzelemmel rendelkezik. A San Diego pedig nem is álmodhatott a playoffról, ugyanis ez már a tizenegyedik zakójuk volt.

A Raiders a Kansas City Chiefs, a Chargers pedig a Denver Broncos ellen zárja egy hét múlva az idei szezonját.