Döcögős kezdés után verték a franciákat a magyar pólósok

Magabiztos győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a kassai nemzetközi tornán, amelynek pénteki nyitónapján a franciák nemzeti együttesét verte hat góllal.

Az elején még döcögött a játék, Benedek Tibor szövetségi kapitány alakulata 2-0-ra vezetett ugyan, a franciák azonban fordítottak (2-3), s egészen 5-5-ig tartották a lépést. Utána azonban már érvényre jutott a tudáskülönbség, s a vége hatgólos magyar siker lett.

Benedek Tibor így értékelt a szövetség honlapján a mérkőzés után:

Az első félidő kevésbé tetszett, a második viszont már sokkal eredményesebb volt. Jobb volt a védekezésünk, és a helyzeteinket is jobban ki tudtuk használni.

Szombaton – 19.30-tól – a házigazda szlovákok következnek. A negyedik résztvevő a román együttes.

Eredmény – nemzetközi torna

Magyarország-Franciaország 13-7 (3-3, 3-2, 5-1, 2-1)
A magyar góldobók: Manhercz 4, Jansik D., Kis G. 2-2, Decker Á., Vámos, Gór-Nagy, Salamon, Erdélyi