Lemosta a pályáról Észtországot a hokiválogatott

Az U20-as magyar jégkorong-válogatott szerdán ismét jégre lépett a litvániai divízió II-es világbajnokságon, a csapat pedig elég meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő. A magyar gólgyár az első harmad derekához közeledve indult be és már 20 perc játék után 3-0 volt az állás.

Erdély Csanádék a folytatásban sem álltak le, további három alkalommal mattolták az észt védelmet, így végül 6-0-ra nyertek. A kapuralövési statisztika mindent elárul a meccs képéről: abban a mutatóban 52-20-ra nyertünk. Arany Gergely lehúzta a rolót a magyar ketrec előtt.

Ahhoz, hogy egy osztállyal feljebb lépjen a magyar együttes, meg kell nyernie a tornát. Pénteken Horvátország, szombaton a házigazda Litvánia lesz Rich Chernomaz csapatának ellenfele.