Élő Sport

Hullámzó teljesítménnyel verte Szerbiát a magyar kéziválogatott

A mérkőzés bizonyos periódusaiban kifejezetten jól játszó magyar nemzeti csapat hat góllal verte a szerbeket a dániai világbajnokság második fordulójában.

A magyarok a Tunézia elleni 39-20-as sikerrel, a szerbek pedig a montenegróiak elleni 28-28-as döntetlennel kezdték szombaton a vb-t.

Gyors gólváltást követően az emberelőnyhöz jutott magyarok 3-1-re elléptek, majd Kovacsiczot állították ki. Kiss büntetőt védett, ám a jól kezdő Tomori emberhátrányban is betalált. A győri átlövő szórta a gólokat ebben a szakaszban. A 10. percben 8-4-nél kénytelenek voltak időt kérni a szerbek, akik a folytatásban sem tudtak magukra találni. A durvaságtól sem riadtak vissza, Tomorit ütötték le két percet érően, a magyar játékost pedig rövid időre le kellett cserélni. Szucsánszki is ápolást kapott, ám Kiss jól tartotta hátul a csapatot. Zácsik is erőre kapott, vezérletével sikerült 14-7-re megugrani.

Védekezést váltottak a szerbek, melynek köszönhetően faragtak hátrányukból a szünetig.

A pihenő előtti hajrában kettős emberelőnyben volt a rivális Kovacsicz és Szucsánszki büntetésekor.

A második félidő elején már az egyenlítésért harcoltak a szerbek, ám kritikus pillanatokban hibáztak. Görbicz és a bokasérüléssel kezelt kapus, Bíró révén sikerült ismét erőre kapni (24-20), erre időt kért az ellenfél.

Zácsik kiállításával megtört a lendület, erre Németh időkéréssel reagált. Állandósult a két-három gólos magyar vezetés, ehhez kellett, hogy Bíró ziccereket hárítson.

A hajrát egyértelműen jobban bírta a magyar együttes, így végül megnyerte a második vb-meccsét is.

Eredmény – Női kézilabda-világbajnokság, A csoport, 2. forduló:

Szerbia-Magyarország 26-32 (16-18)

Tomori!

Gyönyörű átlövés a jobb felső pipába.

Szétesőben a mieink

A biztos előny tudatában kissé figyelmetlenül játsszunk, négyre jönnek vissza a szerbek.

Szerbia már majdnem elhitte

Hogy elkezdhet felzárkózni, amikor jött Kovacsicz, átgyalogolt a pályán és kilőtte a felső sarkot. Ezzel 16-9 ide.

Időt kér Szerbia

Tomori egymaga hatot vállalt, Kovacsics góljával pedig már négy a differencia.

Kiss Éva hetest fog

Nem találják ki, ki volt eredményes az ellentámadásból: Tomori Zsuzsa.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

18 óra 30 perckor veszi kezdetét a találkozó, ami az első komolyabb megmérettetés lesz Németh András tanítványainak a vb-n.