Csak a szokásos, Hosszú újabb aranyakat nyert az Eb-n

Hat aranyéremnél tart az idei kontinensviadalon.

A rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati napján két magyar is érdekelt volt a 200 méteres vegyes úszás döntőjében Netanyában. Hosszú Katinka a táv felénél kereken két másodperccel vezetett, György Réka a mezőny hátsó felében haladt.

Huszonöt méterrel a vége előtt két és fél testhossz előnnyel vezetett, és új Európa-bajnoki csúccsal az ötödik aranyérmét nyerte Izraelben. György a hetedik helyen végzett.

Gyurta Dániel a 100 méteres mellúszás döntőjében állt rajthoz. A mezőny szinte végig együtt haladt, olimpiai bajnok úszónk végül az ötödik pozícióban fejezte be a finálét.

Az Iron Lady az 50 méteres hátúszás középdöntőjének második futamában is érdekelt volt. Ott másodikként érte el a falat a horvát Sanja Jovanovic mögött, de így is bejutott az esti fináléba. Ahol nagy csatában megelőzte a lengyel Aleksandra Urbanczykot és a középdöntőben őt megelőző Jovanovicot. Ezzel a hatodik aranyát nyerte.

Sajnos Szilágyi Liliána és Joó Sára sem jutott be a 100 méteres pillangóúszás vasárnapi fináléjába.

Eredmény – Úszás, rövidpályás Európa-bajnokság, magyar érdekeltségű döntők

női 200 méter vegyes:
1. Hosszú Katinka 2:02.53 – új Európa-bajnoki csúcs (korábbi csúcstartó: Hosszú Katinka 2:04.33)