Hungary's Katinka Hosszu competes in the finals of the women's 100m medley swimming event of the 18 th European Short Course Championships in the Israeli coastal city of Netanya on December 4, 2015. AFP PHOTO / JACK GUEZ / AFP / JACK GUEZ

Csak a szokásos, Hosszú újabb aranyakat nyert az Eb-n

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 05. 17:10

Hat aranyéremnél tart az idei kontinensviadalon.

A rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati napján két magyar is érdekelt volt a 200 méteres vegyes úszás döntőjében Netanyában. Hosszú Katinka a táv felénél kereken két másodperccel vezetett, György Réka a mezőny hátsó felében haladt.

Huszonöt méterrel a vége előtt két és fél testhossz előnnyel vezetett, és új Európa-bajnoki csúccsal az ötödik aranyérmét nyerte Izraelben. György a hetedik helyen végzett.

Gyurta Dániel a 100 méteres mellúszás döntőjében állt rajthoz. A mezőny szinte végig együtt haladt, olimpiai bajnok úszónk végül az ötödik pozícióban fejezte be a finálét.

Az Iron Lady az 50 méteres hátúszás középdöntőjének második futamában is érdekelt volt. Ott másodikként érte el a falat a horvát Sanja Jovanovic mögött, de így is bejutott az esti fináléba. Ahol nagy csatában megelőzte a lengyel Aleksandra Urbanczykot és a középdöntőben őt megelőző Jovanovicot. Ezzel a hatodik aranyát nyerte.

Sajnos Szilágyi Liliána és Joó Sára sem jutott be a 100 méteres pillangóúszás vasárnapi fináléjába.

Eredmény – Úszás, rövidpályás Európa-bajnokság, magyar érdekeltségű döntők

női 200 méter vegyes:
1. Hosszú Katinka 2:02.53 – új Európa-bajnoki csúcs (korábbi csúcstartó: Hosszú Katinka 2:04.33)