Történelmi magyar szereplés a rövidpályás úszó Eb-n

Cseh Európa-csúccsal nyert, Hosszú újabb arannyal gazdagodott.

Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében hatalmas tempót diktált, végig Ryan Lochte Isztambulban felállított világcsúcsával versenyzett. Sajnos ezt nem sikerült megdönteni, de így is nagy előnnyel, Markus Rogan Európa-csúcsát megdöntve megszerezte pályafutása harmincadik Eb-aranyát.

Ezzel a magyar csapat megdöntött egy új csúcsot is. Az eddigi legjobb rövidpályás Eb-szereplés alkalmával hat aranyat nyertünk 2012-ben a franciaországi Chartres-ban. Cseh aranya pedig már a hetedik volt Izraelben.

Hosszú Katinka hozta a szokásos napi aranyérmét, ezúttal 200 méter háton. A magyar hölgy végig vezetve diadalmaskodott. A saját világcsúcsával versenyzett, végül az nem jött össze, de az Európa-bajnoki rekord (1:59.84) igen.

A 200 pillangó döntőjében két honfitársunk is érdekelt volt Jakabos Zsuzsanna végül az ötödik, Szilágyi Liliána pedig a hatodik helyen ért célba.

Gyurta Dániel a középdöntőben volt érdekelt, méghozzá 100 méteres mellúszásban. Az első futamban harmadikként ért el a falat, így ott lesz a szombati döntőben. Sajnos ez nem mondható el Takács Krisztiánról, aki nem jutott a fináléba 50 méter gyorson.

Eredmény – rövidpályás úszó Európa-bajnokság, magyar érdekeltségű döntök

férfi 200 méter vegyes:
1. Cseh László 1:51.36 – új Európa-rekord (korábbi csúcstartó: Markus Rogan (osztrák) 1:51.72)
2. Philip Heintz (német) 1:53.21
3. Diogo Filipe Carvalho (portugál) 1:53.45

női 200 méter hát:
1. Hosszú Katinka 1:59.84 – új Európa-bajnoki csúcs (korábbi csúcstartó: Hosszú Katinka 1:59.95)