Hungary's Laszlo Cseh competes in the finals of the men's 100m butterfly swimming event at the 18th European Short Course Swimming Championship in the Israeli Coastal city of Netanya on December 3, 2015. AFP PHOTO / JACK GUEZ / AFP / JACK GUEZ

Történelmi magyar szereplés a rövidpályás úszó Eb-n

2015. 12. 04. 17:18

Cseh Európa-csúccsal nyert, Hosszú újabb arannyal gazdagodott.

Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében hatalmas tempót diktált, végig Ryan Lochte Isztambulban felállított világcsúcsával versenyzett. Sajnos ezt nem sikerült megdönteni, de így is nagy előnnyel, Markus Rogan Európa-csúcsát megdöntve megszerezte pályafutása harmincadik Eb-aranyát.

Ezzel a magyar csapat megdöntött egy új csúcsot is. Az eddigi legjobb rövidpályás Eb-szereplés alkalmával hat aranyat nyertünk 2012-ben a franciaországi Chartres-ban. Cseh aranya pedig már a hetedik volt Izraelben.

Hosszú Katinka hozta a szokásos napi aranyérmét, ezúttal 200 méter háton. A magyar hölgy végig vezetve diadalmaskodott. A saját világcsúcsával versenyzett, végül az nem jött össze, de az Európa-bajnoki rekord (1:59.84) igen.

A 200 pillangó döntőjében két honfitársunk is érdekelt volt Jakabos Zsuzsanna végül az ötödik, Szilágyi Liliána pedig a hatodik helyen ért célba.

Gyurta Dániel a középdöntőben volt érdekelt, méghozzá 100 méteres mellúszásban. Az első futamban harmadikként ért el a falat, így ott lesz a szombati döntőben. Sajnos ez nem mondható el Takács Krisztiánról, aki nem jutott a fináléba 50 méter gyorson.

Eredmény – rövidpályás úszó Európa-bajnokság, magyar érdekeltségű döntök

férfi 200 méter vegyes:
1. Cseh László 1:51.36 – új Európa-rekord (korábbi csúcstartó: Markus Rogan (osztrák) 1:51.72)
2. Philip Heintz (német) 1:53.21
3. Diogo Filipe Carvalho (portugál) 1:53.45

női 200 méter hát:
1. Hosszú Katinka 1:59.84 – új Európa-bajnoki csúcs (korábbi csúcstartó: Hosszú Katinka 1:59.95)