MOL-Pick Szeged (mol-pick szeged, )

Drámai meccset játszott a Szeged a Bajnokok Ligájában

2015. 11. 29. 19:19

A magyarországi összecsapáshoz hasonlóan Franciaországban is az utolsó másodpercig izgalmas volt a találkozó.

A MOL-Pick Szeged 29-29-es döntetlent játszott a francia Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kilencedik fordulójában, így a csoport negyedik helyén áll.

A Szeged a 3-5. helyért csatázik jelenleg a macedón Vardar Szkopjéval és a lengyel Kielcével, most pedig ahhoz a Montpellier-hez utazott, amelyet október 24-én drámai körülmények között sikerült 28-27-re legyőznie. A csoportból a hatodik hely még nyolcaddöntőt jelent.

A Tisza-partiak 4-2-re vezettek, ám amikor rendezte sorait a házigazda, fordított (12. perc: 6-5). A Montpellier emberhátránya alatt is őrizte az előnyét, ám ahogy a Szegedtől Balogh Zsoltot kiállították, sorozatban háromszor volt eredményes együttese (10-12). A hazaiak időkérésük után egyenlítettek, s a felek végül döntetlennel vonultak el pihenőre.

A folytatásban felváltva estek a találatok, emberelőnyben pedig 23-20-ra vezetett az egyre jobban védekező Szeged. Időkérés után megint a Montpellier akarata érvényesült (24-24). Innen indult az izgalmas hajrá, amelyben rendre lépéselőnyben voltak a vendégek, de a franciák mindig egyenlítettek és így is végződött a drámai összecsapás.

A Szeged jövő szombaton a csoportelsőségért harcoló német Rhein-Neckar Löwent fogadja.