Veszprém, 2015. november 28.
A veszprémi Momir Ilic a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 9. fordulójában vívott MVM-Veszprém - PSG (francia) mérkõzésen a Veszprém Arénában 2015. november 28-án.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Megsemmisítette a PSG-t az önkívületi állapotban játszó Veszprém

2015. 11. 28. 17:06

A szenzációs napot kifogó MVM Veszprém 28-20-ra legyőzte a világsztárokkal felálló francia PSG-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és így a csoport élére ugrott.

A magyar együttes eddigi egyetlen vereségét (27-29) éppen a világ legjobbjának tartott Nikola Karabaticcsal felálló párizsiaktól szenvedte el még október 25-én a francia fővárosban. Az izgalmas hajrát elbukó Veszprém akkor a sérült Nagy László nélkül állt fel, most viszont ő is ott volt a pályán.

A találkozó előtt a PSG vezette a csoportot a szintén 14 pontos, ám egy meccsel többet játszott német Flensburg előtt. A Veszprémnek 13 pontja volt.

Igor Vori, a francia csapat játékosa (elöl) és a veszprémi Nagy László a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 9. fordulójában vívott MVM-Veszprém - PSG mérkõzésen a Veszprém Arénában 2015. november 28-án.

A franciák Je Suis Paris feliratú mezben játszottak a november 13-i párizsi terrortámadásban elhunytak emlékére.Álomrajtot vett a Veszprém, parádés védekezésének és Mikler Roland kapusteljesítményének köszönhetően 3-0-ra, majd a BL-góllövőlistáját vezető Mikkel Hansen kiállítása alatt 6-1-re elhúzott. Nem maradt el a vendégek időkérése, és utána sorozatban háromszor is betaláltak. Renato Sulic büntetése ismét rendezettebbé tette a veszprémi védelmet, és maradt a kétgólos előny.

A hazaiak időt kértek a 17. percben, 10-8-as vezetésüknél, és újra az elején mutatott lendülettel játszottak tovább. Főleg Momir Ilic volt elemében, sorra lőtte a gólokat. Mindkét oldal egyre keményebben védekezett, többször birkózás folyt a pályán, nem kézilabda. A PSG nem hagyta, hogy újra ellépjen az ellenfél.

A veszprémi Aron Palmarsson (b) és Henrik Mollgaard, a francia csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 9. fordulójában vívott MVM-Veszprém - PSG mérkõzésen a Veszprém Arénában 2015. november 28-án.

A második félidő elején Nagy segítette a csapatát, büntetőt harcolt ki, gólpasszokat adott, és maga is betalált. Ilic és Mikler is fölnőtt mellé, így sikerült 20-15-re vezetni. A fülsüketítő zajban és az óriási rohanásban hibák is becsúsztak, a vendégek pedig időt kértek.

Az utolsó negyedóra 22-17-ről indult, és az extázisban játszó hazaiak emberhátrányban kétszer is betaláltak.

Ettől megroppant a francia együttes, nem volt esélye a pontszerzésre. Közben Sulic megszerezte az 1000. gólját veszprémi színekben. Hansen az 59. percben talált be először, a közönség gúnyos tapssal jutalmazta.

A magyar bajnok mindenben – védekezés, támadás, kapusteljesítmény – jobb volt a PSG-nél. Jellemző, hogy a N. Karabatic-Hansen kettős összesen négyszer járt túl Mikler eszén. Hazai oldalról Ilic egyedül tízszer volt eredményes.

Jövő vasárnap a Veszprém egy másik elitgárda, a német THW Kiel vendége lesz.